Aktualności
02.03.2020 Rekrutacja do VI edycji projektu „Podkarpacki E-senior” »
04.11.2019 Trwa nabór do V edycji projektu „Podkarpacki E-Senior” »
01.07.2019 Trwa nabór do IV edycji projektu „Podkarpacki E-Senior” »
13.06.2019 Poszukujemy animatorów - wolontariuszy »
O Fundacji
Fundacja na rzecz rozwiązywania problemów społecznych Societatis powstała w Rzeszowie 28.06.2013 roku z inicjatywy jej założycielki i Fundatorki dr hab. prof. nadzw. Beaty Szluz jako niezależna i samodzielna organizacja.
Do programu Fundacji może zostać zakwalifikowany każdy pozostający w trudnej sytuacji życiowej, zagrożony wykluczeniem społecznym, deklarujący chęć poprawy własnej sytuacji życiowej, pragnący uczestniczyć w szkoleniach przygotowujących do zawodu, na który jest obecne zapotrzebowanie na rynku pracy.
Oferujemy pomoc w przeciwdziałaniu wykorzystywaniu ludzi pozostających w trudnej sytuacji życiowej m.in. osób bezdomnych, niepełnosprawnych wyzyskiwanych głównie do pracy „na czarno" co wiąże się z traktowaniem osób pozostających w szczególnie ciężkim położeniu jako „taniej siły roboczej", niewypłacaniem pełnych świadczeń. Wsparcie finansowe obejmować będzie także osoby posiadające przerwę w zatrudnieniu zagrożonych dezaktualizacją posiadanych umiejętności, utraty nawyku pracy, bądź samotne matki znajdujące się w trudnym położeniu, osoby najbardziej potrzebujące. Fundacja ma na celu także wspieranie i promowanie działalności kulturowej, artystycznej, kulturalno-oświatowej, wsparcie finansowe osób uzdolnionych, utalentowanych.
Ponadto Pasja i zaangażowanie:
Fundatorką Fundacji jest dr hab. prof. nadzw. Beata Szluz, której nie są obce problemy społeczno-gospodarcze
z jakimi borykają się najczęściej osoby pozostające w szczególnie ciężkiej sytuacji życiowej.
Podczas swojej pracy naukowej na Uniwersytecie Rzeszowskim pani profesor aktywnie działała w Katedrze Nauk o Rodzinie, następnie w Instytucie Socjologii, w którym do dnia dzisiejszego kieruje Zakładem Socjologii Problemów Społecznych. Ponadto jest członkinią pięciu towarzystw naukowych, współpracującą także z instytucjami pozarządowymi. W trakcie swej pracy zawodowej fundatorka czynnie kooperowała z domami pomocy społecznej, domem samotnej matki, poradnią psychologiczno-pedagogiczną, pogotowiem opiekuńczym, miejskim ośrodkiem pomocy społecznej, ośrodkiem interwencji kryzysowej, a także Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta, w którym do dnia dzisiejszego pozostaje wolontariuszem. Między innymi na podstawie własnych doświadczeń zawodowych, zaangażowania w problemy społeczne, świadomości ogromnego zapotrzebowania na pomoc, której Fundacja pragnie udzielać, a także bezinteresownej chęci niesienia pomocy innym podjęła decyzję o powołaniu Fundacji Societatis.
Cechuje nas radość, entuzjazm, pasja, zaangażowanie w to, co robimy, wiara, że wszystko jest możliwe krótko mówiąc „Pragniemy złamać stereotypy, pokazać jak niemożliwe staje się możliwe"